Yeşil ROMOSS
 
 
 
 

Marka Kavramı;

Ürünlerimizin tasarım, üretim ve kullanım süreçlerinde çevreyi hep ön planda tuttuk. ROMOSS üretiminde çevrede oluşabilecek etkileri minimize ederek, çevresel farkındalığı artırarak ve düşük karbon  içeren  teknolojileri kullanarak  bu taahhüdü hakkıyla yerine getirdiğimize inanıyoruz.

En iyi çevreci yaklaşım kuşkusuz ki çevre dostu ürünler üretmek. Bu nedenle, malzeme kullanımını üretimde ve paketlemede minimize ediyor, toxic içermeyen maddeler kullanıyoruz.. Hızlı gelişime rağmen çevreye verdiğimiz sözü tutmak adına enerji tasarrufuna ve kaynakların geri dönüşümüne çok büyük önem veriyoruz.


Yeşil konseptini kurum kültüründen tasarıma ve üretime kadar önemsiyoruz. İş felsefemizin bir parçası olarak ürünlerimizi
daha küçük, ince ve hafif yapmaya özen gösteriyoruz.
Örneğin MUI-AC90 modelimiz 108 (u) x 65 (g) x 18.5 (y) mm
ve 21.5 g ağırlığı ile sıradan bir adaptörün yarısı kadar ölçülere sahiptir. 

Ek olarak cihaz benzer ürünlere kıyasla %37 daha az materyal kullanılarak üretilmiş tir, %4.5 daha az karbon emisyon  üretimine sahiptir.

Şüphesiz çevrecilik sadece daha az materyal kullanmakla
sınırlı değil. Ham madde ve paketlemede toksik madde
içermeyen  ürünler kullanarak çevre dostu ürünler üretiyoruz.
Bu bağlamda sıkı çevre standartlarını  uygulayarak yeşil
materyalleri seçiyoruz. Örneğin, ürün kasalarında dönüştürülebilir ABS+PC maddesini, paketlemede de geri dönüşümlü malzemeleri kullanıyoruz.Optimize edilmiş paketleme tasarımımız sadece materyalden tasarruf sağlamaz aynı zamanda yükleme prosedürlerini de kolaylaştırır.  ROMOSS olarak daha küçük ve çevreci ürün paketleri tasarlamaya devam edeceğiz. Örnek olarak MUI-AC90 modelimiz rakip ürünlere oranla %40 oranında daha küçüktür, bu da her nakliyede  %70 daha fazla ürün  yüklemek demektir. Bu hem nakliye ücretlerinde hem de CO2 emisyonunda  çok ciddi bir tasarruf  sağlamaktadır.Enerji verimliliği çevreci bataryalar için en belirgin ayırıcı
özelliktir. Enerji verimliliğini maksimize etmek için
ürünlerimizde en son teknoloji polymer lithium kullanıyoruz.
Multi-IC akım koruma sistemi ile birlikte bu materyal, yüksek
akım, yüksek voltaj, ısınma ve fazla şarj olma gibi olasılıkları
ortadan kaldırarak %95’e varan enerji verimliliği sağlar.

 
ENERGY-STAR sertifikalı ürün gamımızın tamamı güçlü ve
çevre dostudur.

Ürünlerimiz, ömrü sona erdiğinde bile değerlidir. Sorumluluk sahibi üretici olarak çevreci örgütlerle çok sıkı işbirliği içindeyiz. Tüm ürünlerimiz en az 500 kez geri dönüştürülebilir, içindeki materyaller yeni bataryalarda kullanılabilir.